Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2015” rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2015” rozstrzygnięty

Dzisiaj na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie, odbył się etap powiatowy IX Edycji Powiatowego Turnieju „Bezpieczeństwo Na Piątkę”, w którym udział wzięło 8 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego.

W zmaganiach o miano najlepszych wzięły udział trzyosobowe drużyny pięcioklasistów, w czterech konkurencjach: test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwpożarowego, podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Kapitanowie drużyn musieli także pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie Wszystkie drużyny przystąpiły do pokazu swoich praktycznych umiejętności związanych z  pierwszą pomocą przedmedyczną. Na koniec komisja konkursowa, w której znaleźli się policjanci i zastępca starosty pińczowskiego Ryszard Barna, oceniła prace plastyczne wykonane przez dzieci, którego tematem przewodnim było hasło „Myśl jak idziesz”.

Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale zwycięstwo przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej w Młodzawach. Będą oni reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla wojewódzkiego.

Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie i Szkoła Podstawowa w Sędowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszego sukcesu.

 

Opr. DS.

Źródło: KPP w Pińczowie

  • zawodnik w trakcie konkursu
  • praca konkursowa
  • zwycięska drużyna
  • wyróżnieni zawodnicy