Uroczysta msza Święta z udziałem policjantów - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta msza Święta z udziałem policjantów

Wczoraj na Górze Św. Anny w Pińczowie odbyła się uroczysta msza Święta polowa z okazji przypadającego na dzień 24 lipca święta Policji koncelebrowana przez księdza dziekana Jana Staworzyńskiego, kapelana pińczowskiej policji oraz księdza profesora Romana Kuligowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Jak co roku uroczystości odpustowe patronki Pińczowa Św. Anny zbiegają się z obchodami  święta Policji i Dniem Świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Stąd oprócz policjantów i mieszkańców miasta  we mszy licznie uczestniczyli kierowcy oraz motocykliści zorganizowani w jednej z grup motocyklowych.

Wczorajszej koncelebrze przewodniczył ks. prof. Roman Kuligowski, który mówił o wierze, której wzorem jest właśnie patronka naszego miasta. Msza prowadzona w intencji policjantów, kierowców i podróżnych zakończyła się procesją wokół kaplicy oraz życzeniami satysfakcji z pełnionej służby dla policjantów i bezpiecznej podróży dla wszystkich użytkowników dróg. Podziękowania za wsparcie i modlitwę policyjnemu kapelanowi ks. dziekanowi Janowi Staworzyńskiemu, w imieniu wszystkich podległych funkcjonariuszy, złożyli Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie nadkom. Piotr Węgliński oraz jego zastępca mł. insp. Grzegorz Makuch.

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów

  • Koncelebracja Mszy św.
  • Koncelebracja Mszy św.
  • Uczestnicy Mszy św.
  • Uczestnicy Mszy św.
  • Koncelebracja Mszy św.
  • Uczestnicy Mszy św.