PODEJRZEWANY O ZNISZCZENIE DRZWI ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

PODEJRZEWANY O ZNISZCZENIE DRZWI ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Pińczowscy kryminalni wyjaśnili sprawę zniszczonych drzwi w jednym z domów w centrum miasta. 28-latek podejrzewany o dokonanie uszkodzenia, posiadał w domu kilkadziesiąt porcji narkotyków. Za tego typu czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z domów w mieście. Zuchwały sprawca przechodząc w nocy obok nich, zaczął w nie kopać czyniąc praktycznie niezdatnymi do dalszego użytku. Poszkodowany właściciel wycenił powstałą szkodę na 3000 zł.

Sprawca w miejscu swojego działania zostawił ślady, które znaleźli mundurowi, następnie  wykorzystali w jego poszukiwaniu. Do udziału w zdarzeniu wytypowano dwie osoby. Jeden z podejrzewanych to 16-latek, a drugi to wielokrotnie notowany za przestępstwa i dobrze znany policjantom 28-latek z Pińczowa. Jak ustalili mundurowi o ten drugi bez wyraźnego powodu kopał drzwi, niszcząc ich strukturę i wyłamując mocujące je zawiasy. Buty, które do tego wykorzystał policjanci znaleźli u jego młodszego kolegi. W domu starszego było z kolei kilkadziesiąt porcji substancji zabronionych, które wstępnie zidentyfikowane zostały jako amfetamina i marihuana.

28- latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do niszczenia drzwi i posiadania narkotyków. Po rozpoznaniu sprawy sąd może skazać go nawet na karę 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

  • zabezpieczone porcje narkotyków w postaci tabletek i suszu