Pijany kierowca wybrał się do Katowic - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Pijany kierowca wybrał się do Katowic

Dziś w nocy policjanci z Działoszyc zatrzymali 51-latka kierującego dostawczakiem. kierowcę, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dziś rano już po pierwszych metrach podróży wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę, który mógł stworzyć zagrożenie dla siebie i innych. W miejscowości Michałów zauważyli samochód dostawczy, który wyjechał z posesji. Na widok radiowozu zaraz się zatrzymał i zaczął cofać w boczną ulicę. Mundurowi pojechali sprawdzić co jest powodem jawnej próby uniknięcia kontroli. Był on dość oczywisty. Zgodnie z ich przypuszczeniami okazało się, że 51-letni mężczyzna będąc „za kółkiem” ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mimo takiego stanu człowiek ten, wspólnie z jeszcze bardziej pijanym pasażerem, wybrał się w podróż aż do Katowic. Na szczęście w pobliżu znajdował się patrol policji, który usunął go z drogi dosłownie kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym rozpoczął jazdę.

Co ciekawe rok temu 51-latek był już zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wówczas po drodze poruszał się wózkiem widłowym. Niebawem będzie więc tłumaczył się ze swojego zachowania po raz drugi. Za dzisiejszy czyn grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie