RAZEM ZADBAJMY O BEZPIECZNĄ DROGĘ DO SZKOŁY - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

RAZEM ZADBAJMY O BEZPIECZNĄ DROGĘ DO SZKOŁY

Zakończyły się wakacje i nadszedł kres letniej uczniowskiej sielanki. Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny, co wiąże się ze zwiększonym ruchem pieszych w pobliżu placówek oświatowych. Uczulamy kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przedszkoli.

Podczas pierwszych dni nowego roku szkolnego policjanci zwrócą szczególną uwagę na ruch w rejonach szkół oraz przedszkoli. W trakcie służby stróże prawa będą weryfikować zachowania kierowców i reagować na wszelkie naruszenia przepisów. Mundurowi w ten sposób chcą zwrócić uwagę wszystkich kierujących na konieczność traktowania rejonów szkół oraz przedszkoli w sposób szczególny i z wyjątkową ostrożnością.

Ponadto stróże prawa prowadzić będą prelekcje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego w drodze do szkoły i domu.

W ostatnich dniach wakacji sprawdzili również oznakowanie znajdujące się w obrębię każdej szkoły w województwie. Nieprawidłowości zostały zgłoszone i ostatecznie usunięte.

 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach