Policjanci przygotowują siebie i uczniów do rozpoczęcia roku szkolnego - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Policjanci przygotowują siebie i uczniów do rozpoczęcia roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za pasem. Policjanci muszą więc zatroszczyć się o to by zapewnić uczniom maksimum bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Jak co roku, przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Obecnie równie ważną kwestią jest zagrożenie epidemiczne związane z przypadkami choroby COVID-19.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zorganizowali wczoraj spotkanie z grupą dzieci, ich rodziców i opiekunów z Gacek. Głównym tematem profilaktycznej dyskusji było właśnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dotarcie do szkoły i powrót z niej wiąże się bowiem z koniecznością poznania choćby podstawowych zasad kodeksu drogowego. Funkcjonariusze dzielili się również swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem, których nie można znaleźć w ustawach i książkach. Warto dodać, że pińczowska komenda już wcześniej zwróciła się do wszystkich zarządzających szkolnym taborem drogowym o jego właściwe przygotowanie techniczne, co będzie podległo oczywiście systematycznemu sprawdzaniu przez policjantów ruchu drogowego.

Nie mniej ważną sprawą było bezpieczeństwo związane z zagrożeniem epidemicznym. Dzieci ich opiekunowie dowiedzieli się, jakie środki ostrożności zachować, aby móc chronić się przed zakażeniem wirusem SARS CoV-2. Ich przestrzeganie jest ważne nie tylko dla uczniów, ale także ich rodzin.

 

Opr. D.S.

Źródło: KPP Pińczów