Porcja narkotyków wśród młodych ludzi - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Porcja narkotyków wśród młodych ludzi

W piątkową noc pińczowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Pińczów, który posiadał przy sobie porcję narkotyku. W chwili zatrzymania przebywał w grupie innych młodych ludzi, z których troje było niepełnoletnich. Za posiadanie substancji zabronionych prawem grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi podjęli interwencję w pobliżu świetlicy wiejskiej, gdzie spotkała się grupa młodych osób. Jeden z mężczyzn spożywał alkohol, ale jego zachowanie było zbyt nerwowe jak na tego typu przewinienie. Dlatego tez policjanci postanowili sprawdzić zawartość jego ubrań i rzeczy osobistych. Intuicja ich nie zawiodła, ponieważ wśród posiadanych przez niego rzeczy znaleźli zawiniątko z białą substancją, która po wstępnym badaniu okazała się amfetaminą.

Na szczęście przebywający w grupie małoletni nie mieli z narkotykiem i alkoholem nic wspólnego. Nie mniej jednak wydaje się, że ich pobyt w porze nocnej z osobą posiadającą substancje psychotropowe nie był dobrym pomysłem. Dlatego też na miejsce wezwano rodziców, którzy odebrali swoje pociechy. Mężczyźnie zatrzymanemu z porcją narkotyku grozi zaś kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów