Zza granicy prosto do aresztu - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Zza granicy prosto do aresztu

W sobotni poranek pińczowscy kryminalni zatrzymali 46-letnią mieszkankę miasta, która od 2 lat była poszukiwana listem gończym. Kobieta najbliższy czas spędzi w areszcie, a o dalszym jej losie zadecyduje prokurator i sąd.

Na kobiecie, która była poszukiwana ogólnopolskim listem gończym od ponad 2 lat, ciążą podejrzenia o udział w oszustwach. Już w 2018 roku kryminalni ustalili, że 46-latka ukrywa się poza granicami kraju. Kilka dni temu policjanci dowiedzieli się, że kobieta planuje przyjechać do Polski, aby odwiedzić rodzinę. Od tej pory stróże prawa obserwowali jej poczynania. Zatrzymania postanowili dokonać wczesnym rankiem, jeszcze podczas jej podróży. Najbardziej dogodnym miejscem okazał się Skalbmierz, w sąsiednim powiecie. Tam mundurowi zatrzymali pojazd, w którym znajdowała się zaskoczona obrotem spraw 46-latka.

Kobieta doskonale zdawała sobie sprawę z faktu, że jest poszukiwana. Tym bardziej zdziwił ją fakt interwencji stróżów prawa, którzy pomimo upływu lat nie zapomnieli o niej, zatrzymując ją gdy stało się to możliwe. Dzięki zatrzymaniu kobiety wymiar sprawiedliwości będzie miał okazję ją osądzić za dokonane wcześniej oszustwa, wskutek których ucierpiało co najmniej kilka osób.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie