Narkotyki przy rowerze - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Narkotyki przy rowerze

W nocy z soboty na niedzielę pińczowscy policjanci zatrzymali rowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. W schowku jednośladu, kierowanego przez 37-latka z Kielc, mundurowi znaleźli też kilka zawiniątek z substancją narkotyczną, wstępnie zweryfikowaną jako amfetamina. Za jej posiadanie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Późną nocą z soboty na niedzielę pińczowscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego zachowanie wydało się nieco podejrzane. Już na wstępie kontroli okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, co stanowiło wykroczenie przeciw bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 37-letni mieszkaniec Kielc za przewinienie został ukarany grzywną. Jednak zachowanie mężczyzny oraz nietypowe okoliczności jego pobytu w Pińczowie skłoniły policjantów do jeszcze bardziej szczegółowego zainteresowania się jego osobą. Dlatego też dokonali sprawdzenia jego odzieży i roweru. W saszetce przymocowanej do ramy roweru znaleźli 5 srebrnych zawiniątek z białą substancją, którą wstępnie zweryfikowano jako amfetamina.

Kielczanin, który został zatrzymany, przyznał się do posiadania i zażywania substancji odurzających. Już wcześniej został ukarany grzywną za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu.  Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Pińczów

Opr. D.S