Chwila nieuwagi na przejeździe kolejowym - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chwila nieuwagi na przejeździe kolejowym

Wczorajszego ranka doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Na przejeździe kolejowym pociąg towarowy uderzył w samochód ciężarowy. Na szczęście zarówno kierowcy samochodu jak i maszyniście nic się nie stało.

Na niestrzeżonym ale prawidłowo oznakowanym przejeździe kolejowym we Włoszczowicach w gm. Kije, pociąg towarowy uderzył w ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną towarem. Siła uderzenia była tak duża, że skład z rozbitą ciężarówką zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów za przejazdem. O dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, ponieważ pociąg niemal roztrzaskał naczepę, nie naruszając kabiny. W innym przypadku szanse kierowcy na wyjście bez szwanku ze zdarzenia byłyby niewielkie.

Tym razem skończyło się bez uszczerbku na zdrowiu 41 – letniego kierowcy TIR’a. Również 53-letniemu maszyniście nic się nie stało. Zdarzenie przypomina jednak jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach kolejowych. Przed każdym należy odpowiednio wcześniej się zatrzymać i upewnić czy przejazd jest bezpieczny.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów