Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2019” rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2019” rozstrzygnięty

Wczoraj na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie odbył się etap powiatowy XIII Edycji Wojewódzkiego Turnieju „Bezpieczeństwo Na Piątkę”, w którym udział wzięło 6 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego

Walkę o zwycięstwo toczyły trzyosobowe drużyny pięcioklasistów, w czterech konkurencjach. Pierwsza to test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pożarnictwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnej konkurencji kapitanowie drużyn musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie całe drużyny przystąpiły do pokazu praktycznych umiejętności związanych z  pierwszą pomocą przedmedyczną.

Na sam koniec komisja, w której znaleźli się policjanci, oceniła prace plastyczne wykonane przez dzieci. Tematem przewodnim pracy było hasło „100-lecie Polskiej Policji – zawsze na straży bezpieczeństwa”.

Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale zwycięstwo przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej w Stępocicach. Będą oni reprezentować powiat pińczowski w zawodach szczebla wojewódzkiego.

Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Brześciu i Szkoła Podstawowa w Kozubowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów