Kolizja z promilami - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja z promilami

Wczorajszego wieczora pińczowscy policjanci zatrzymali 42-latka, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości. Wcześniej spowodował on kolizję drogową, w której sam doznał obrażeń. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Po godz. 19.00 patrol ruchu drogowego został skierowany do miejscowości Michałów, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Tam okazało się, że kierowca motocykla na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowym seacie doprowadzając do zderzenia. Na szczęście oba pojazdy nie osiągnęły dużych prędkości i wszystko skończyło się na potłuczeniach motocyklisty. Przed przyjazdem Policji chciał on opuścić miejsce zdarzenia, na co nie pozwoliły mu osoby postronne. Przyczyną takiego zachowania sprawcy kolizji był jego stan nietrzeźwości. W jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo, jechał motocyklem bez włączonych świateł. Nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kierowca nie miał żadnych uprawnień do kierowania.

Nierozważna jazda 42-letniego mieszkańca gminy Pińczów zakończyła się na poboczu skrzyżowania. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Jednak cała historia jeszcze się nie skończyła i swój finał znajdzie w sądzie. Tam grozi mu orzeczenie kary do 2 lat pozbawienia wolności, zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej grzywny.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie