Rowerzyści z workiem konopi na kierownicy - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzyści z workiem konopi na kierownicy

W nocy z niedzieli na poniedziałek pińczowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili krzaki konopi, jeden z nich dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Jako środek transportu wykorzystali rowery. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi patrolujący teren Pińczowa, w miejscowości Bogucice zwrócili uwagę na dwóch rowerzystów poruszających się w nocy na trasie Pińczów – Busko-Zdrój. Jeden z nich na kierownicy przewoził wypchany foliowy worek. Na widok radiowozu obaj znacznie przyspieszyli. Policjanci postanowili zatrzymać ich do kontroli, jednak obaj zignorowali polecenia i zaczęli uciekać, porzucając przewożony worek. Obaj mężczyźni szybko znaleźli się w rękach stróżów prawa, pierwszego już po chwili zatrzymali pińczowscy funkcjonariusze, drugi zatrzymany został przez patrol z Buska-Zdroju. W porzuconym przez mężczyzn worku znajdowało się 28 krzaków nielegalnych konopi.

Przy 32-letnim mieszkańcu Buska-Zdroju policjanci znaleźli dodatkowo porcję suszu roślinnego zweryfikowanego wstępnie jako marihuana oraz porcję białego proszku, który w teście wykazał cechy amfetaminy. Okazało się też, iż posiadacz tych substancji, kierował rowerem będąc po użyciu alkoholu.

Drugi z mężczyzn to również mieszkaniec Buska-Zdroju, o 2 lata starszy od swojego kolegi. Obaj już wcześniej byli notowani za przestępstwa narkotykowe. Wczoraj w trakcie przesłuchań przyznali się do posiadania krzaków konopi, których liście i kwiatostany chcieli wysuszyć dla własnych celów – stwierdzili. Mężczyźni wskazali również miejsce, z którego zabrali rośliny, gdzie znaleziono jeszcze 3 wycięte krzaki. Odpowiedź na pytanie dlaczego przewozili je rowerami była dość prozaiczna. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania i nie dysponowali żadnym pojazdem.

Obu mężczyznom za posiadanie i zbiór ziela konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów