Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej

Wczorajszego popołudnia w miejscowości Lipówka doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej, której sprawcą był nietrzeźwy, 37-letni mężczyzna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pijanemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie, przy dobrych warunkach drogowych mężczyzna kierujący Saabem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Saab zjechał na lewy pas ruchu przed nadjeżdżającego forda, następnie gwałtownie skręcił w prawo. W wyniku tych manewrów 37-latek w saabie uderzył swoim lewym bokiem w przód forda powodując niegroźne na szczęście obrażenia u jego 59-letniego kierowcy i 36-letniej pasażerki.

Policjanci na miejscu szybko ustalili główną przyczynę nieprawidłowości w jeździe 37-latka. Był to niewątpliwie alkohol. Badanie wykazało bowiem jego stężenie na poziomie 3,3 promila.

Chociaż wstępnie mężczyzna nie przyznawał się do kierowania, w świetle wszelkich ustaleń nie budzi żadnych wątpliwości. Wiadomo też, że to nie był pierwszy tego rodzaju przypadek mieszkańca gminy Działoszyce. W 2016 roku kierował po użyciu alkoholu, a 2 lata później starosta cofnął mu uprawnienia do kierowania. Za popełnione wczoraj przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie