„Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wpadli” tuż po narkotykowej transakcji

ińczowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pińczów, którzy chwilę wcześniej dokonali między sobą transakcji narkotykowej. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za wprowadzenie jej do obrotu z kolei do lat 8.

Policjanci zajmujący się na co dzień  zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu przyglądali się 27-latkowi, którego podejrzewali o posiadanie substancji narkotycznych. Mężczyzna w minioną środę zatrzymany został do kontroli drogowej. W jej trakcie mundurowi znaleźli przy 27-latku ok. 3 gramy suszu roślinnego oraz kilka porcji białego proszku. W samochodzie było też urządzenie do porcjowania narkotyków oraz kolejne zawiniątka z białym proszkiem. Kryminalni już podczas kontroli domyślali się skąd mogą pochodzić znalezione substancje. Dlatego też udali się do miejsca zamieszkania 30-latka, który widząc policjantów w drzwiach ukrył się w łazience. Na niewiele się to zdało, ponieważ stróże prawa szybko się tam dostali ,a w pralce znaleźli ok. 10 gramów białego proszku, 5 gramów suszu roślinnego oraz kilka tabletek o nieznanej zawartości i czułe urządzenie do porcjowania zgromadzonych substancji. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone środki u obu mężczyzn to marihuana i amfetamina. Skład tabletek poznamy po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych. Obaj przyznali się do tego, że tuż przed kontrolą drogową 27-latek zakupił ujawione narkotyki od  30-latka.

Starszy z nich z całego zajścia tłumaczył się dziś przed prokuratorem, na którego wniosek sąd zdecydował o jego aresztowaniu na czas 2 miesięcy.

Obu mężczyznom grożą wysokie kary, w tym długoletniego więzienia.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie