Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na drodze śnieg i lód, a na liczniku ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym

Pomimo wyjątkowo nie sprzyjających warunków na drogach niektórzy kierowcy nie zwalniają. Niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze może skończyć się utratą panowania nad pojazdem i w konsekwencji zdarzeniem drogowym.

Wczoraj funkcjonariusze z pińczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letnią kobietę, która w obszarze zabudowanym przekroczyła swoim pojazdem dozwoloną prędkość o 54 km/h. Dzień wcześniej 23-letni mężczyzna pędził autem aż 109 km/h. W obu przypadkach miejsce pomiaru prędkości to obszar zabudowany, w którym na co dzień jest wzmożony ruch pojazdów, a także pieszych.

Kierujący zostali ukarani grzywną i punktami karnymi. Na okres 3 miesięcy zatrzymano im też prawa jazdy. Wykazali się oni skrajną nieodpowiedzialnością oraz brakiem jakiekolwiek  wyobraźni. Nawierzchnie dróg na całych swoich długościach pokryte są bowiem śniegiem, lodem lub błotem pośniegowym. Wszystko to sprawia, że są bardzo śliskie, a w takich warunkach utrzymanie kontroli, nawet nad najbardziej zaawansowanymi technicznie, pojazdami bywa trudne. Jedyną pewność dojechania do celu daje rozsądna prędkość i prawidłowa reakcja na to co dzieje się w pobliżu. Reakcja, na którą damy sobie odpowiedni czas.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie