Aby podczas ferii było bezpiecznie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby podczas ferii było bezpiecznie

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych policjanci prowadzą intensywne działania profilaktyczne, które mają na celu zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i podróżnych. Jednym z nich jest akcja informacyjno – edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Mundurowi odwiedzają wszystkie szkoły aby spotkać się z jak największa liczbą dzieci i młodzieży, wyjaśniając jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Przy tej okazji dużo mówi się o właściwym zachowaniu na stoku narciarskim. Policjanci rozdają ulotki i uczą Dekalogu Narciarza. Ważnym elementem spotkań jest też rozmowa na temat bezpieczeństwa pieszego i pasażera w ruchu drogowym. W trudnych warunkach pogodowych, przy zaśnieżonych i oblodzonych drogach konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, dostawanie prędkości do sytuacji na drodze, a w przypadku pieszych zadbanie o właściwą widoczność, poprzez wyposażenie się w elementy odblaskowe.

Pińczowska Policja pragnie też poinformować, iż na życzenie rodziców i opiekunów każdy autokar przewożący dzieci i młodzież, z terenu powiatu pińczowskiego, na zimowy wypoczynek można wykonać dodatkowe, darmowe badanie techniczne na stacji diagnostycznej firmy Żak-Bus, Pasturka 38. Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym można również prosić o kontrole autokaru i jego kierowcy w miejscu odjazdu przez policjantów ruchu drogowego.

 

 

Opr. D.S.

Źródło: KPP w Pińczowie