Kradzież i narkotyki - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież i narkotyki

Wczoraj pińczowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Pińczowa, których podejrzewali o kradzież roweru wartego 1200 zł. W trakcie przeszukania znaleźli przy nich kilkadziesiąt tabletek zawierających w swym składzie pochodne amfetaminy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za posiadanie środków odurzających do lat 3.

W miniony piątek do Komendy Powiatowej w Pińczowie, zgłosił się 23 – latek, który poinformował, że został skradziony mu rower o wartości ok 1200 zł. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Skrupulatna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia, iż sprawcami kradzieży są 22 i 24 -latek z Pińczowa. Mężczyźni zostali zatrzymani a w związku z tym, iż mundurowi podejrzewali ich, że mogą mieć związek z przestępczością narkotykową, postanowili ich dokładnie sprawdzić. Tak się złożyło, że obaj przebywali w mieszkaniu starszego z nich, gdzie podczas policyjnych czynności znaleziono środki odurzające w postaci kolorowych tabletek. Ich wstępne badanie wykazało, że zawierają pochodne amfetaminy, w tym ecstasy.

Jeden z mężczyzn przyznał się do kradzieży roweru. Kwestia tabletek wyjaśni się z kolei po przeprowadzeniu szczegółowych badań laboratoryjnych. Obu zatrzymanym za dokonanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie substancji psychoaktywnych do lat 3 „za kratkami”.

 

opr. D.S.

źródło: KPP w Pińczowie