Hodował psy bez wymaganego zezwolenia - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hodował psy bez wymaganego zezwolenia

Wczoraj pińczowscy kryminalni na posesji 42-letniego mężczyzny znaleźli dwa psy wykazujące cechy rasy chart. Aby hodować taką rasę wymagane jest posiadanie specjalnego pozwolenia. W przeciwnym wypadku właściciel odpowiada za przestępstwo zagrożone karą do 1 roku pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy uzyskali informację o możliwości hodowli i utrzymywania rasowych chartów lub ich mieszańców wczoraj udali się na posesję w gminie Pińczów, gdzie psy miały być najprawdopodobniej przetrzymywane. Tam też wykonali czynności, w toku których znaleźli dwa psy. Ich wygląd jednoznacznie wskazywał na to, że są one rasy, na której hodowlę wymagana jest odpowiednia zgoda organów samorządowych. Ich właściciel wiedział o takim obowiązku, a mimo to nie zrealizował go. Mało tego, psy były przetrzymywane w obudowanym blachą kojcu, w taki sposób, że nie było ich widać przez przypadkowych ludzi.

Ponieważ opisane działanie jest przestępstwem mundurowi odebrali psy ich właścicielowi, któremu za taki występek grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Na temat psów wypowiedział się już biegły lekarz weterynarii, który stwierdził, że posiadają one cechy rasowych chartów angielskich.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie