Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2018” rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pińczowski konkurs „Bezpieczeństwo Na Piątkę 2018” rozstrzygnięty

Wczoraj w Powiatowej Hali Widowiskowo – Sportowej POKSTIR w Pińczowie odbył się etap powiatowy XII Edycji Wojewódzkiego Turnieju „Bezpieczeństwo Na Piątkę”, w którym udział wzięło 8 szkół podstawowych z terenu powiatu pińczowskiego.

Walkę o zwycięstwo toczyły trzyosobowe drużyny piątoklasistów, w czterech konkurencjach. Pierwsza to test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. W kolejnej konkurencji kapitanowie drużyn musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie całe drużyny przystąpiły do pokazu praktycznych umiejętności związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną. Na sam koniec komisja, składająca się z policjantów, kierownia POKSTIR Michała Klamińskiego i przedstawiciela KRUS Agaty Materek, oceniła prace plastyczne wykonane przez dzieci, którego tematem przewodnim było hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. Poziom drużyn był bardzo wyrównany, ale zwycięstwo drugi rok z rzędu przypadło w udziale uczniom Szkoły Podstawowej w Brześciu. Będą oni reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla wojewódzkiego.

Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie oraz Szkoła Podstawowa w Gackach.

W tym roku organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia i nagrody indywidualne, za najlepsze wyniki w teście wiedzy o bezpieczeństwie i rowerowym torze przeszkód. Zwycięstwo przypadło uczennicy z Gacek, a kolejne miejsca uczniom  SP nr 1 i SP Brzeście.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów