Współpracujemy z KRUS’em dla bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Współpracujemy z KRUS’em dla bezpieczeństwa

Na początku października pińczowska Policja podjęła współpracę z placówką Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Pińczowie aby szkolić w zakresie bezpieczeństwa osobistego uczniów szkół w naszym powiecie.

Policjanci wspólnie z pracownikami KRUS i funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej organizują spotkania z uczniami wybranych szkół, aby przypominać im o bezpieczeństwie. Przedstawiciele poszczególnych instytucji zwracają uwagę na kwestie związane przede wszystkim z ich zawodem. Urzędnicy opowiadali o zagrożeniach jakie niesie praca w gospodarstwie rolnym, policjant mówił o bezpieczeństwie na drodze oraz w Internecie. Funkcjonariusz straży pożarnej mówił z kolei o zagrożeniu wywoływanym przez zabójczy czad.

Tuż przed wystąpieniami organizatorów grupa dzieci prezentowała kostiumowe przedstawienie, w którym małe pszczółki pokazują jak łatwo ulec wypadkowi podczas zabawy i pracy w gospodarstwie.

Spotkania odbyły się już w Młodzawach Dużych i Zagości. Kolejne przewidziane są w Michałowie i Kozubowie.

Takie działania wpisują się w policyjny program profilaktyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo…w szkole”, który kompleksowo zajmuje się zagadnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP Pińczów