W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W krótkim czasie zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu

Dzisiejszego ranka pińczowscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej wyniku, w ciągu zaledwie 40 minut, wyeliminowali z ruchu trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Wcześnie rano, przy głównych drogach wjazdowych do miasta, ustawili się policjanci, którzy poddawali szybkiemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierujących wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta. W ten sposób w ich ręce wpadło trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kółko pomimo tego, iż znajdowali się pod wpływem alkoholu. 36-latek z powiatu jędrzejowskiego „wydmuchał” ponad 1,3 promila alkoholu, czym dopuścił się przestępstwa w ruchu drogowym.

Dwaj pozostali tj. 37 i 34-latek, mieszkańcy gminy Pińczów, dopuścili się wykroczenia prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Obaj w chwili kontroli mieli w swoich organizmach ponad 0,25 promila alkoholu.

Wszyscy wyjaśniali, że spożywanie alkoholu zakończyli wczoraj wieczorem. Nie jest to jednak żadnym wytłumaczeniem, każdy kierowca ma bowiem obowiązek zadbać o swój stan psychofizyczny. Dopiero w pełni przygotowany, trzeźwy i sprawny może wsiąść za kółko.

Trzem skontrolowanym kierowcom mundurowi zatrzymali już prawa jazdy. Każdy z nich odpowie też za swoje czyny przed sądem. Mieszkańcowi powiatu jędrzejowskiego grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Pozostałym dwóm mężczyznom grozi natomiast kara wysokiej grzywny. Wszyscy mogą też otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie