Policyjny Dzień Odblasków z udziałem pińczowskich maluchów - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny Dzień Odblasków z udziałem pińczowskich maluchów

Wczoraj w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” pińczowscy stróże prawa rozdawali „zerówkowiczom” elementy odblaskowe, które mają sprawić by dzieci były lepiej widoczne na drodze.

Do poniedziałkowej akcji pińczowscy policjanci przygotowali się wspólnie z przedstawicielem jednej z sieci sklepów, która za ponsorowała koszulki oraz elementy odblaskowe. W Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie odwiedzono wszystkie grupy klas „0”. Najpierw policjant wyjaśniał wszystkim zgromadzonym zasady ruchu drogowego, zwłaszcza obowiązujące pieszych i rowerzystów, a następnie zwrócił uwagę na bardzo ważny element noszony na odzieży, który powinien mieć każdy użytkownik drogi, czyli odblaski. W trakcie wizyty mundurowy do klasy zaprosił maskotkę pewnego znanego owada, która to wszystkim rozdała koszulki i elementy odblaskowe.

Dzieci obiecały, że otrzymane koszulki będą wykorzystywać na co dzień, zawsze kiedy tylko przyjdzie im korzystać z drogi. My trzymamy ich za słowo, jednocześnie zachęcając rodziców i opiekunów do tego aby zwrócić szczególną uwagę na widoczność dzieci na drodze.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w  Pińczowie