Zamiast 8 dni „odsiadki” grozi mu 3 lata - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Zamiast 8 dni „odsiadki” grozi mu 3 lata

W piątek pińczowscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie kolejnych czynności w jego mieszkaniu znaleziono różnego rodzaju środki odurzające oraz sprzęt służący do ich porcjowania. Za posiadanie substancji zabronionych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek po godz. 14, wtedy to policjanci z pińczowskiej komendy zauważyli osobę, wobec której sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary 8 dni pozbawienia wolności, za niezapłacone grzywny. Zgodnie z dyspozycją sądu mieszkaniec Pińczowa został doprowadzony do jednostki Policji w celu wykonania wszystkich niezbędnych czynności związanych z realizacją poleceń sądu. W ich trakcie kryminalni sprawdzili mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli pojemnik i portfel wypełniony różnego rodzaju środkami odurzającymi. W sumie ujawnili 20 srebrnych zawiniątek, a w nich susz roślinny zweryfikowany jako marihuana, biały proszek, którym najprawdopodobniej jest amfetamina oraz tabletki.

Wszystkie ujawnione substancje zostaną poddane analizie laboratoryjnej, aby dokładnie określić ich zawartość. Mężczyzna przyznał się do posiadania nielegalnych substancji. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.    

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie