Siedemnastolatek z narkotykami - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Siedemnastolatek z narkotykami

Wczorajszego wieczora pińczowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Za posiadanie substancji zabronionej grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrol, w skład którego wchodzili policjanci z Pińczowa i Kielc, czuwał wczoraj nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu pińczowskiego. W jednej z podpińczowskich miejscowości policjanci zauważyli zaparkowany w ustronnym miejscu samochód, w którym przebywało 3 młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok radiowozu zaczął się bardzo denerwować. Mundurowi podejrzewając możliwość przestępczego działania dokładnie sprawdzili osoby znajdujące się w pojeździe. Okazało się, że jeden z nich, 17-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój w spodniach miał ukryte zawiniątko z białymi kryształkami. Po wstępnym przebadaniu ustalono, iż jest to amfetamina, której posiadanie jest surowo zabronione.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał, że substancja, stanowiła jego własność. Teraz policjanci będą sprawdzać jak ją zdobył i w jakim celu. Za posiadanie narkotyku 17-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie