Wakacje z policjantami - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z policjantami

Dzisiaj pińczowscy policjanci wspólnie z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury zorganizowali zajęcia dla dzieci spędzających wakacje w mieście pn. „Małe laboratorium Kryminalistyczne”.

Opowieści o pracy technika kryminalistyki, wspólne ćwiczenia i próby sił w tym trudnym zawodzie to plan zajęć z grupą dzieci odwiedzających pińczowski Dom Kultury. Kilku i kilkunastolatkowie z ogromnym zainteresowaniem samodzielnie odszukiwali odcisków palców i zabezpieczali je, jako ślady kryminalistyczne, na specjalnej folii daktyloskopijnej. Każdy mógł również wykonać odciski na własnej karcie, którą później zabrał na pamiątkę do domu.

Spotkanie było także dobrą okazją do przypomnienia kilku zasad bezpiecznego poruszania się po drodze przez pieszych i rowerzystów. Równie ważne było kilka słów o właściwych zachowaniu nad wodą i korzystaniu z oznakowanych kąpielisk, gdzie o bezpieczeństwo pływających dbają wyspecjalizowani ratownicy.  

Na koniec dzieciaki zapoznały się ze sprzętem jakim dysponuje Policja, zwiedziły radiowóz, a za wzorowe zachowanie otrzymały elementy odblaskowe.

 

Źródło: KPP Pińczów

Opr. D.S