Pomogli ofierze udaru słonecznego - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli ofierze udaru słonecznego

Dziś rano dwaj pińczowscy policjanci pomogli 74-letniej kobiecie, która po dłuższym przebywaniu na słońcu najprawdopodobniej doznała udaru słonecznego. Seniorka ostatecznie trafiła do szpitala i znalazła się pod opieką lekarzy.

Około godziny 08:00 pińczowscy mundurowi otrzymali telefon od zaniepokojonego mieszkańca Katowic. Mężczyzna dzwonił ponieważ od wczoraj nie mógł się skontaktować ze swoimi rodzicami zamieszkałymi na terenie gminy Kije. W związku z tymi informacjami, we wskazane miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze z ogniwa patrolowo interwencyjnego miejscowej jednostki Policji. Po kilku minutach stróże prawa dotarli do niewielkiego domu. Wokół niego krzątał się starszy, schorowany mężczyzna, który twierdził, że jego żona leży od wczorajszego ranka i on nie ma z nią żadnego kontaktu. Kiedy policjanci weszli do budynku, 74 -latka leżała w łóżku, a stan w jakim się znalazła uniemożliwiał porozumienie się.

Mundurowi ustalili, że wczoraj do godziny 10:00 seniorka kosiła trawę w tzw. pełnym  słońcu. Kiedy kobieta nagle osłabła położyła się, a wycieńczenie nie pozwoliło na to by wezwać pomoc. Jej mąż z kolei nie był świadomy stanu zagrożenia, w jakim znalazła się seniorka i nie reagował na jej osłabienie. Dopiero funkcjonariusze zorientowali się, że mogła doznać udaru słonecznego. Wezwani przez nich ratownicy medyczni potwierdzili ich przypuszczenia i natychmiast przetransportowali mieszkankę gminy Kije do szpitala.

Dzięki świadomości i czujności syna kobiety oraz działaniu policjantów, kobieta trafiła do szpitala i znalazła się pod opieką lekarzy.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie