Telefon znaleziony w sądzie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Telefon znaleziony w sądzie

Mężczyzna, który w połowie maja zagubił telefon komórkowy o wartości 1400 złotych niebawem odbierze go z rąk pińczowskich policjantów. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wczoraj odzyskali go po tym jak ustalili, że posługuje się nim mieszkanka gminy Pińczów. Sprawcy przywłaszczenia wartościowej rzeczy grozi do jednego roku pozbawienia wolności.

W maju mundurowi otrzymali informację, z której wynikało, iż mężczyzna w nieznanych okolicznościach utracił nowy, wartościowy telefon komórkowy. Wczoraj w wyniku podejmowanych działań funkcjonariusze ustalili osobę, która się nim posługiwała. Był to kobieta, która otrzymała go od swojego 54-letniego męża. Mężczyzna przebywając w budynku sądu skorzystał z ubikacji. Tam znalazł pozostawiony na półce telefon. Zamiast poszukiwać jego właściciela lub przekazać odpowiednim organom zdecydował się sprezentować go małżonce tłumacząc, iż zakupił go okazyjnie od nieznanego człowieka.

„Prezent” został już zabezpieczony przez policjantów i wkrótce trafi do rąk właściciela. Znalazcy za przywłaszczenie tak wartościowej znalezionej rzeczy grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie