Obchody Święta Policji w Pińczowie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Pińczowie

Wczoraj pińczowscy policjanci organizowali uroczyste obchody z okazji Święta Policji. Podczas ceremonii mundurowi z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bednarka odebrali mianowania na wyższe stopnie policyjne i nagrody motywacyjne.

O godzinie 13.00 w sali narad pińczowskiej komendy rozpoczęto uroczystości, w których udział oprócz zastępcy szefa kieleckiego garnizonu wzięli policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie oraz zaproszeni goście: starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, Burmistrz Miasta i Gminy w Pińczowie Włodzimierz Badurak, Burmistrz Miasta i Gminy w Działoszycach Zdzisław Leks, wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu pińczowskiego, przedstawiciele sądu, prokuratury, pozostałych służb mundurowych, emerytów policyjnych, a także kapelan pińczowskiej Policji ks. Dziekan Jan Staworzyński.

Tuż po uroczystym otwarciu ceremonii i przywitaniu gości przez Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie insp. Jarosława Kosika  lektor podinsp. Barbara Wagner poinformowała o odznaczeniu za długoletnią służbę nadanym przez Prezydenta RP dla Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Pińczowie asp. sztab. Roberta Zachariasza, a dla Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie Jarosława Kosika stopnia inspektora Policji nadanego przez Komendanta Głównego Policji, które to zostaną oficjalnie wręczone podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Kielcach.

Następnie 33 policjantów otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mianowania na wyższe stopnie policyjne, a dwóch także nagrodę motywacyjną za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, zaangażowanie i przejawianą inicjatywę.

Obchody święta zakończyły się podziękowaniami i gratulacjami dla stróżów prawa składanymi przez zaproszonych gości, którzy byli zadowoleni z ich służby oraz wzajemnej współpracy, ale przede wszystkim z osiąganych rezultatów w walce z przestępczością.

Podziękowania i gratulacje złożył również kapelan pińczowskiej komendy, który zaprosił policjantów oraz wszystkich chętnych do udziału w uroczystej mszy świętej z okazji Święta Policji, która odbędzie się w Kaplicy Świętej Anny w niedzielę 29 lipca 2018 r. o godz. 11.30.

 

 

opr. D.S.

źródło: KPP w Pińczowie