Trzech zatrzymanych i zlikwidowana nielegalna uprawa - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych i zlikwidowana nielegalna uprawa

Pińczowscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 28 do 39 lat, podejrzanych o uprawę konopi innych niż włókniste. Blisko 60 nielegalnych roślin trafiło już do policyjnego laboratorium. Zatrzymanym mieszkańcom Kielc za ten proceder grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop osób, które w obszarze leśnym, z dala od zabudowań, założyli plantację konopi innych niż włókniste. We wtorek kryminalni na miejscu tejże uprawy zatrzymali trzech mieszkańców Kielc. Dwóch braci w wieku 28 i 39 lat oraz ich 29 - letniego kolegę. W chwili zatrzymania mężczyźni mieli przy sobie kilkadziesiąt butelek z wodą przygotowaną do podlewania roślin. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli ukryte przyrządy do prowadzenia tej nielegalnej uprawy. Były to m.in. kanistry do podlewania, ziemia i nawozy mineralne. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 57 sztuk konopi w różnej fazie wzrostu. Gdyby rośliny te osiągnęły pełnię swoich wymiarów można by z nich uzyskać tysiące porcji suszu marihuany. Kolejne substancje i przyrządy służące do uprawy zakazanych roślin mundurowi zabezpieczyli w domu najstarszego z zatrzymanych, który miał już na swoim „koncie” inne przestępstwa. Najmłodszy z kolei był już notowany za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do prowadzenia uprawy. Mimo ilości sadzonek twierdzili, że cały trud podjęli z myślą o wykorzystaniu narkotyków na własny użytek. Za uprawę konopi innych niż włókniste mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie