Jednym czynem popełnił dwa przestępstwa - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jednym czynem popełnił dwa przestępstwa

Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali 46-letniego kierującego osobowym renaultem, który nie dość, że był pijany to jeszcze ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za takie postępowanie grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi pełniący wczoraj służbę w jednej z podpińczowskich miejscowości, zauważyli pojazd Renault, a w nim za kierownicą znanego im mężczyznę, który był zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu i miał wydany przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. I tym razem było podobnie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Pińczów miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych potwierdziło też aktualny zakaz prowadzenia pojazdów ważny do marca 2019r.

Mężczyzna podczas kontroli sam przyznał się do wcześniejszego spożywania alkoholu i obowiązującego go zakazu. Był więc świadomy swojego nieodpowiedzialnego poczynania. Mimo to zdecydował się na złamanie prawa za co teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie