Pod wpływem alkoholu chciał przewozić dzieci - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pod wpływem alkoholu chciał przewozić dzieci

Dzisiejszego ranka pińczowscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. W jej wyniku zatrzymano kierowcę autokaru będącego pod wpływem alkoholu. Za wykroczenie, którego się dopuścił grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara grzywny.

Wczesnym rankiem pińczowscy mundurowi prowadzili akcję na terenie całego powiatu, w taki sposób, aby kontroli stanu trzeźwości poddać jak największą liczbę kierowców. Jednym ze sprawdzanych w miejscowości Działoszyce był 51-letni mieszkaniec gminy Kazimierza Wielka, który prowadził autokar Vanhool przystosowany do przewozu dużej liczby osób. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał jednak 0,23 promila alkoholu. Jechał z Kazimierzy Wielkiej do Książa w powiecie miechowskim, skąd miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę.

Na szczęście policjanci nie pozwolili na to, aby zrealizował swoje zamiary. Mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy kat. A, B, C, D i T, a o tym na jak długo zdecyduje sąd. Odpowie on też za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu, za które grozi kara wysokiej grzywny.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie