Ciężarówką w stanie nietrzeźwości - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarówką w stanie nietrzeźwości

Dzisiejszego ranka podczas prowadzonej akcji „Trzeźwy Poranek” pińczowscy policjanci zatrzymali 36-letniego, nietrzeźwego kierowcę pojazdu ciężarowego. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

W celu eliminowania z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, mundurowi prowadzą skoordynowane akcje takie jak np. dzisiejsza, o nazwie „Trzeźwy Poranek”. W jej trakcie większość kierujących zostaje poddana szybkiemu badaniu weryfikującemu stan trzeźwości.

Dzisiaj jednym z kontrolowanych był 36-letni mieszkaniec gminy Pińczów, który prowadził ciągnik siodłowy wraz z naczepą i przyczepą. Kierując tak dużym zestawem pojazdów wsiadł za kółko mimo tego, iż dzień wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało, że jeszcze dziś ok. godz. 06.30 w wydychanym powietrzu miał ponad jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak widać, nietrzeźwość nie była dla mężczyzny przesłanką uniemożliwiającą podjęcia się zadania, które ma wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Na szczęście policjanci w porę wyeliminowali go z dalszej jazdy. Już stracił prawo jazdy kat. B, C i E. W dalszej kolejności grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie