Policjanci odzyskali wartościowy telefon - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali wartościowy telefon

Wczoraj policjanci pińczowskiego Wydziału Kryminalnego odzyskali telefon komórkowy wartości ok. 700 zł. Osoba, która jest podejrzewana o przywłaszczenie wartościowego przedmiotu to 31-letnia kobieta. Grozi jej teraz do jednego roku pozbawienia wolności.

W połowie maja 40-letni mieszkaniec gminy Michałów poinformował stróżów prawa o utracie swojego smartfona. Podejrzewał, że mógł go zostawić w aptece, gdzie kupował leki. Stamtąd ktoś go prawdopodobnie zabrał i przez kilkanaście dni nie zwrócił prawowitemu właścicielowi.

Od tego czasu kryminalni prowadzili czynności zmierzające do ustalenia osoby, która mogła przywłaszczyć ten wartościowy przedmiot. Wczoraj okazało się, że jego użytkownikiem jest  31-letnia mieszkanka gminy Kije. Kobieta przyznała się do zabrania telefonu z aptecznej lady, a także do faktu, że nie starała się go zwrócić, jeśli nie bezpośrednio właścicielowi to przynajmniej odpowiedniemu organowi, który zrobiłby to za nią.

Znalazczyni za przywłaszczenie cudzej rzeczy, której nie oddała w czasie przewidzianym przepisami, grozi do jednego roku pozbawienia wolności.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie