Po odbiór ciągnika pod wpływem alkoholu - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po odbiór ciągnika pod wpływem alkoholu

W długi weekend policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone działania kontrolno- pomiarowe w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo to niektórzy kierowcy decydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

W sobotę, w samo południe policjanci ruchu drogowego w Pierocicach, w gminie Działoszyce zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Od 42–letniego kierowcy wyczuli woń alkoholu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie miał za to przy sobie żadnych dokumentów. Aby jego sprzęt rolniczy nie znalazł się na parkingu policyjnym mężczyzna po jego odbiór wezwał znajomą, która na miejsce przyjechała swoim autem. Praktyka nakazała mundurowym sprawdzić również stan trzeźwości kierowcy, który pojawił się po odbiór auta. Przeczucie okazało się jak najbardziej trafne, gdyż 37-letnia kobieta również była pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wskazało 0,21 promila w wydychanym powietrzu. W takim stanie kobieta zdecydowała się wsiąść za kółko i próbowała odebrać inny pojazd z rąk policjantów. Na szczęście nie udało jej się to. W ten sposób podczas jednej kontroli dwóch kierowców straciło prawo jazdy. 

Mężczyźnie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie zaś za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu, za które grozi kara grzywny. Oboje mogą również otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie