Dla zabawy zniszczyli elewację - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dla zabawy zniszczyli elewację

Wczoraj pińczowscy kryminalni ustalili sprawców uszkodzenia elewacji na budynku jednego z miejskich przedszkoli. Nieletni sprawcy zniszczenia w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Pracownicy przedszkola poinformowali wczoraj policjantów o dewastacji elewacji budynku, do której najprawdopodobniej doszło podczas minionego weekendu. Nieznani sprawcy w miękkim styropianie i strukturze zrobili dziury i błotem zabrudzili farbę. Wgnietli również blachę jednej z rynien. Całość powstałych w ten sposób strat została wyceniona na kwotę ok. 1500 zł.

Kryminalni od razu po zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego chuligańskiego czynu. Dość szybko okazało się, że była to grupa  nieletnich w wieku od 11 do 16 lat, zamieszkała w najbliżej okolicy. Przyznali oni, że dziury zostały wykonane znalezionym śrubokrętem. Resztę zniszczenia dopełniły zabrudzone buty.

Sprawą młodych chuliganów zajmie się teraz sąd dla nieletnich. Ich rodzice natomiast mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej w celu uregulowania należności za remont elewacji i rynny.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie