Nietrzeźwy poranek - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy poranek

10 nietrzeźwych, to bilans tylko trzech pierwszych godzin dzisiejszej akcji, przeprowadzonej przez policjantów na terenie całego województwa. Z kolei przez cały weekend, aż 36 kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od piątku do dziś mogliśmy się cieszyć piękną pogodą. Wiele osób odpoczywało, bawiło się i spożywało alkohol. Wszystko było by w porządku, gdyby nie kompletny brak zdrowego rozsądku, niektórych kierujących. Tylko przez trzy dni na drogach województwa świętokrzyskiego policjanci zatrzymali 36 nietrzeźwych kierujących. A dziś rano do godziny 8:00 podczas działań policyjnych „TRZEŹWOŚĆ”, na podwójnym gazie poruszało się aż 10 kierujących.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku i trzeźwości za kierownicą. W każdym komisariacie Policji jest możliwość bezpłatnego sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Sprawdzenie trzeźwości trwa krótką chwilę, a jazda po alkoholu może zrujnować nam całe życie.  Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat więzienia.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach