Policjanci na spotkaniu z działkowcami - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu z działkowcami

W piątek dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie spotkała się z działkowcami z terenu Pińczowa, aby porozmawiać o zagrożeniach występujących w pobliżu miejsc ich wypoczynku i rekreacji.

Korzystając z zaproszenia na zebranie działkowców dzielnicowa wraz z policyjnym profilaktykiem spotkała się właścicielami działek rekreacyjnych, którzy zebrali się aby omówić  bieżące sprawy. Jedną z nich jest oczywiście bezpieczeństwo nie tylko mienia zgromadzonego w ogrodach działkowych, ale również osobiste. Z uwagi na fakt, iż największą grupę zgromadzonych stanowiły osoby starsze policjanci mówili przede wszystkim o powszechnej w ostatnich latach działalności oszustów stosujących metody tzw. na „wnuczka”, czy „policjanta” oraz ich pochodne. Mundurowi wskazali co robić aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa i jak się zachować w momencie, gdy zadzwoni telefon z prośbą o wypłatę pieniędzy.

Zebrani wraz z mundurowymi omówili też lokalne zagrożenia, w tym możliwości stosowania prawa wobec uciążliwych użytkowników działek, którzy swoim zachowaniem utrudniają lub wręcz uniemożliwiają innym właściwe korzystanie ze swojego kawała ziemi.

 

 

Opr. DS

Źródło: KPP Pińczów