Pomogli zdezorientowanej kobiecie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli zdezorientowanej kobiecie

Dzięki właściwej reakcji osoby, która poinformowała policjantów o tym, że zauważyła zdezorientowaną starszą kobietę, nieodpowiednio ubraną do pory roku, seniorka cała i zdrowa wróciła do swojego domu.

W sobotnie popołudnie o dziwnie zachowującej się i ubranej nieadekwatnie do pory roku kobiecie, znajdującej się w pobliżu mostu na rzece Nida, poinformował stróżów prawa przejeżdżający tamtędy swoim autem kierowca. Policjanci z pińczowskiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast sprawdzili wskazane miejsce, gdzie napotkali zdezorientowaną seniorkę. 86-latka nie wiedziała gdzie się znajduje, w jakim kierunku i po co idzie. Nie tylko miała problemy z pamięcią, ale też jej ubiór był zbyt skromny jak na zbliżający się wieczór. Policjanci przetransportowali kobietę do komendy, gdzie wkrótce zjawili się członkowie jej rodziny, którzy rozpoczęli już własne poszukiwania. Opiekunowie przyznali, że seniorka wyszła niepostrzeżenie z domu bez ich wiedzy.

Zważywszy na panujące warunki pogodowe, bliskość rzeki oraz wzmożony ruch pojazdów na drogach można stwierdzić, że starsza kobieta znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Tym większe słowa uznania należą się osobie, która zareagowała na jej widok i powiadomiła policjantów. W innym przypadku cała historia mogłaby mieć dużo poważniejsze skutki.

 

Opr. D.S.

Źródło: KPP w Pińczowie