Szybko i niebezpiecznie - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko i niebezpiecznie

W miniony weekend w ciągu tylko jednej godziny w Lipniku na drodze krajowej K–78 policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnienie tego wykroczenia kierowcy zostali ukarani grzywną i punktami karnymi. Stracili również prawo jazdy na 3 miesiące.

W ciągu minionego roku na trasie K-78 w Lipniku doszło do 2 zdarzeń ze skutkiem  śmiertelnym. Przyczyną tych zdarzeń najczęściej jest nadmierna prędkość, którą kierowcy notorycznie przekraczają.

Ponieważ przepisy dotyczące prędkości i wyprzedzania w tym miejscu są nagminnie łamane policjanci systematycznie monitorują tamtejszy ruch pojazdów. W niedzielę wystarczyła tylko jedna godzina aby do kontroli zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy załamali obowiązek jazdy z prędkością do 50 km/h.

Pierwszy 32-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego, prowadząc Mercedesa w Lipniku „osiągnął” wynik aż 129 km/h. Drugi kierowca, 48-latek z Jędrzejowa jechał w tym miejscu z prędkością 116 km/h.

Obaj ponieśli już karę za swoje zachowanie. Otrzymali grzywny i punkty karne. Starosta zatrzyma ich prawa jazdy na czas 3 miesięcy.

Policjanci oprócz kontroli drogowych prowadzą również inne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Miedzy innymi to na ich wniosek doszło tam w ostaniem czasie do remontu i poprawy infrastruktury drogowej.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie