Zaskoczona swoją niedyspozycją - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaskoczona swoją niedyspozycją

W nocy z piątku na sobotę pińczowscy policjanci zatrzymali młodą kobietę, która przyznała, że kierowała samochodem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Za to wykroczenie grozi jej kara aresztu albo grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

W środku nocy mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 27-letnia kobieta może prowadzić swój samochód, mimo tego iż wcześniej spożyła alkohol. Funkcjonariusze, którzy natychmiast podjęli interwencję zauważyli opisany samochód na jednej ze stacji paliw w gminie Kije. Chociaż nikogo w nim nie było to już po chwili  pojawił się tam mężczyzna i kobieta, która przyznała, że jest kierowcą auta i niedawno przyjechała nim po zakupy.  Kiedy poddano ją badaniu na stan trzeźwości okazało się, że znajduję się pod działaniem alkoholu. Miała ona w organizmie blisko pół promila alkoholu. Po tym 27 –latka w rozmowie z policjantami kilkukrotnie zmieniała swoją wersję co to zaistniałego zdarzenia. Ostatecznie po przedstawieniu zebranych dowodów kobieta przyznała się do tego, że to ona prowadziła auto. Usprawiedliwiała się tym, że wypiła dwa piwa ok. godziny 22.00, a ponieważ od tej pory upłynęło kilka godzin myślała, że już może wsiąść za „kółko”. Okazało się jednak inaczej.

Każdy kto sięga po alkohol musi być pewnym, że jest trzeźwy. Kilkugodzinna przerwa może okazać się za krótka.

Kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za popełnienie którego grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie