Za szybko w pierwszych dniach ferii - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w pierwszych dniach ferii

Pomimo ciągłych apeli o ostrożną jazdę wielu kierowców ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. W miniony weekend pińczowscy policjanci ruchu drogowego za przekroczenie prędkości o 71 km/h powyżej dozwolonej, zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi gminy Pacanów.

Zimowe warunki oraz rozpoczęte ferie powinny podwójnie podziałać na wyobraźnie kierujących w kwestii bezpieczeństwa na drodze. Niestety w wielu przypadkach tak się nie dzieje i wówczas muszą reagować policjanci. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt do pomiaru prędkości mundurowi zwracają szczególną uwagę na dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów.

31-latek z gminy Pacanów w ostatnią sobotę tak się śpieszył, że w Bogucicach, w terenie zbudowanym, jadąc z prędkością 121 km/h przekroczył dozwoloną normę aż o 71 km/h. Było to w miejscu, gdzie w przeszłości wielokrotnie dochodziło do różnego rodzaju zdarzeń drogowych, w tym z udziałem pieszych, którzy nie mając do dyspozycji chodnika muszą korzystać z jezdni, a w kontakcie z samochodami jadącymi z taką prędkością nie mają żadnych szans.

Ten kierowca na miejscu kontroli stracił prawo jazdy, które zostanie mu zatrzymane na okres 3 miesięcy. Poza tym został ukarany grzywną i 10 punktami karnymi.

W tej samej miejscowości, tyko w miniony weekend, policjanci zatrzymali do kontroli jeszcze kilku innych kierowców, który znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W ich przypadku skończyło się na karach grzywny i punktach karnych.

W sumie policjanci drogówki ujawnili aż 41 wykroczeń w ruchu drogowym, za które kierowcy otrzymali grzywnę i punkty karne lub ich rozstrzygniecie nastąpi na drodze sądowej.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

Ładowanie odtwarzacza...