Jak bezpiecznie spędzić ferie? - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Pińczowscy policjanci prowadzą intensywne działania profilaktyczne w ramach programu „Bezpieczne Ferie 2018”. Dotychczas mundurowi przeprowadzili wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Teraz stróże prawa włączą się do pomocy przy organizacji wolnego czasu uczniom oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podróżnych i wypoczywających podczas ferii zimowych.

Wczoraj policjanci odwiedzili Zespół Szkół w Kijach, gdzie rozmawiali z uczniami m.in. o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Z okazji niedawnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu z uczniami klas gimnazjalnych omówiono również sposoby prawidłowego korzystania z sieci. Nie zabrakło przy tym informacji o możliwościach wykorzystania aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Podobne spotkania wcześniej odbyły się m.in. w Stępocicach, Zagości, Brześciu, Bogucicach, Młodzawach.

Program „Bezpieczne Ferie 2018” nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem. Teraz mundurowi będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym oraz tym, którzy będą spędzać na naszym terenie czas wolny. Już w najbliższy poniedziałek o godz. 12 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie odbędzie się halowy turniej piłki nożnej dla drużyn gimnazjalnych oraz Schroniska dla Nieletnich w Gackach. Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania.

 

Opr. D.S.

Źródło: KPP Pińczów