Dzielnicowi zapobiegli wychłodzeniu - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zapobiegli wychłodzeniu

Wczoraj w nocy dwóch dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie odnalazło 46-letniego zaginionego, który oddalił się z placówki medycznej w Kielcach. Niska temperatura oraz nienajlepszy stan zdrowia w jakim się znajdował mógł stworzyć realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Dzielnicowi w okresie zimowym jak co roku nawiązują współpracę z organami samorządu terytorialnego, zwłaszcza z Ośrodkami Pomocy Społecznej, w celu przeciwdziałania zagrożeniom wywołanym przez niskie temperatury powietrza. W ramach tej współpracy ustalają osoby bezdomne i potrzebujące pomocy, które wymagają opieki odpowiednich instytucji.
Wczoraj takiej pomocy potrzebował 46-letni mieszkaniec gminy Pińczów, który samowolnie nie informując nikogo oddalił się z placówki medycznej w Kielcach w nienajlepszym stanie zdrowia. Kieleccy mundurowi powiadomili o takim fakcie jednostkę w Pińczowie. Z uwagi na opady śnieg, ujemną temperaturę oraz porę nocną pińczowscy dzielnicowi postanowili dokładnie sprawdzić okolice miejscowość w której zaginiony zamieszkiwał, ponieważ nienajlepsza aura i stan zdrowia mogły doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Poszukiwania prowadzone przez pińczowskich dzielnicowych przyniosły oczekiwane efekty 46-latek został odnaleziony i trafił pod opiekę rodziny.Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie