Policjanci eliminują nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eliminują nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend pińczowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W nocy doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Do policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn, z których jeden prawdopodobnie prowadził auto.

W piątek funkcjonariusze ruchu drogowego po ujawnieniu wykroczenia drogowego zatrzymali do kontroli 44-latka, który okazało się, że prowadził swój samochód mając ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Natychmiast stracił prawo jazdy, a oprócz wykroczenia odpowie za przestępstwo drogowe.

Wczoraj policjanci zwrócili uwagę na motorowerzystę, który mimo niesprzyjającej pogody postanowił przejechać się swoim jednośladem. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że robił to w mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego miało miejsce dzisiejszej nocy. Przypadkowa osoba zgłosiła, że w jednej z miejscowości w pobliżu Pińczowa samochód osobowy znalazł się w rowie. Przybyli na miejsce policjanci zastali tam dwóch nietrzeźwych mężczyzn, a wszelkie okoliczności wskazywały, że jeden z nich był kierowcą uszkodzonego pojazdu. Ponieważ żaden się do tego nie przyznał obaj zostali zatrzymani. Stróże prawa po zabezpieczeniu wszystkich dowodów, wyjaśnią kto był jego kierowcą i w jakim stanie „wsiadł za kółko”. Badania wykazały, że obaj mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani 47 –latek i 36-latek zostaną przesłuchani dopiero po wytrzeźwieniu.

Osobie, która prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S.

Źródło: KPP w Pińczowie