Kilkanaście porcji marihuany wycofane z rynku - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście porcji marihuany wycofane z rynku

Minęło kilka dni 2018 r. a pińczowscy policjanci zatrzymali już drugą osobę posiadającą przy sobie środki odurzające. 27-letniemu mieszkańcowi Działoszyc grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi strzegący na co dzień prawa i porządku na terenie podległym Komisariatowi Policji w Działoszycach w minioną niedzielę uzyskali informację o osobie mogącej posiadać przy sobie narkotyki. Chodziło o 27-latka, który często przebywał w miejscu grupowania się lokalnej młodzieży. Tam też, zgodnie ze swoją intuicją, policjanci zastali mężczyznę. Szybko po podjęciu pierwszych czynności okazało się, że posiada przy sobie 4 porcje suszu roślinnego, którego wygląd i zapach wskazywał, że może to być marihuana. Konsekwencją było zatrzymanie mężczyzny oraz sprawdzenia miejsca jego zamieszkania. Tam  znaleziono 9 kolejnych porcji suszu. Całość poddana testowi na zawartość środka THC dała wynik pozytywny.

27-latek przyznał się do posiadania środków odurzających, które rzekomo miał znaleźć. Czynności w tej sprawie nadal trwają, a ich skutkiem już jest wyeliminowanie z rynku kolejnych porcji narkotyków. Ich właścicielowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie