Spokojne powitanie Nowego Roku - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojne powitanie Nowego Roku

Mieszkańcy powiatu pińczowskiego dość spokojnie przywitali Nowy 2018 Rok. Przez cały długi weekend nie odnotowano poważniejszych incydentów i wydarzeń kryminalnych.

Chociaż punktualnie o godz. 0.00 Nowego Roku w całym mieście było bardzo głośno w wyniku wystrzałów rac i fajerwerków, to cała noc upłynęła spokojnie. W ciągu weekendu policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, których przyczyny nie miały skutków zagrażających czyjemuś życiu lub zdrowiu.

Mundurowi strzegący bezpieczeństwa na drodze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Inny kierował pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów. Pierwszy, 36-letni mężczyzna zamieszkały w gminie Działoszyce, w wydychanym powietrzu miał pond 1,3 promila alkoholu. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei 51- latek jechał za kierownicą pomimo tego, że sąd pozbawił go uprawnień do 2018 r. za popełnienie wcześniej kilku przestępstw kierowania w stanie nietrzeźwości. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe obaj kierowcy w swoich samochodach przewozili trzeźwych pasażerów posiadających ważne prawa jazdy.

 

 

Opr. DS

Źródło: KPP Pińczów