Złe warunki na drogach - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złe warunki na drogach

Wczorajsza śnieżyca spowodowała znaczne pogorszenie bezpieczeństwa na drogach. Tylko w powiecie pińczowskim doszło do 5 kolizji drogowych.

Załamanie pogody i związane z tym intensywne opady śniegu na pewno nikogo nie zaskoczyły. Mimo to wielu kierowców nie dostosowało sposobu swojej jazdy do panujących warunków na jezdni.  Było to powodem kilku kolizji drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał i nie było osób rannych.

Kierowcy zdający sobie sprawę z pogorszenia warunków pogodowych i obniżenia przyczepności do jezdni mogli ich uniknąć gdyby stosowali się do podstawowych zasad jazdy w takich okolicznościach.

Podstawowym warunkiem bezpiecznej jazdy jest niezmiennie ograniczenie prędkości do takiej, która umożliwi odpowiednie reagowanie na sytuację drogową. Kolejną ważną zasadą jest zwiększenie dystansu od poprzedzającego pojazdu, co da pozytywny efekt z uwagi na wydłużoną drogę hamowania. Nie mniej ważna pozostaje sprawność techniczna pojazdu, a zwłaszcza układu hamowania, oświetlenia i ogumienia, które będzie spełniało swoją rolę w warunkach obniżonej temperatury i śliskiej nawierzchni.

 

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie