Debata o bezpieczeństwie w gminie Złota - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata o bezpieczeństwie w gminie Złota

Wczoraj w miejscowości Złota w sali Biblioteki Gminnej odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie oraz Urząd Gminy w Złotej.

Spotkanie było realizacją zobowiązań policjantów poczynionych podczas debaty inaugurującej cały cykl, która odbyła się 8 czerwca bieżącego roku w Pińczowie. Wówczas mieszkańcy poszczególnych gmin wraz z mundurowymi poruszali kwestię lokalnego bezpieczeństwa. Wskazywano, że na jego poprawie niewątpliwie może mieć wpływ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowe narzędzie znacznie ułatwia kontakt z Policją. Każdy anonimowo, przy pomocy kilku kliknięć może zwrócić uwagę funkcjonariuszom na konkretne zagrożenie, z którym ma do czynienia w określonym miejscu.

Charakter i funkcjonalność tego programu była głównym przedmiotem dyskusji podczas debaty prowadzonej przez zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie mł. insp. Grzegorza Makucha. Szef pińczowskich policjantów opisał zebranym możliwości i łatwość korzystania nie tylko z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale również z aplikacji mobilnej Moja Komenda. Komendant przypomniał, iż aplikacja ta ułatwia dotarcie do jednostek Policji na terenie całego kraju oraz dzięki niej możemy szybko odnaleźć bezpośredni kontakt do naszego dzielnicowego. Następnie zgromadzeni mieszkańcy przekazali swoje spostrzeżenia w kwestii działania obu narzędzi oraz wskazywali, że swoje uwagi co do bezpieczeństwa m.in. ruchu drogowego przekazywali policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie