Dwóch nietrzeźwych kierowców uczestniczyło w jednej kolizji drogowej - Aktualności - KPP Pińczów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierowców uczestniczyło w jednej kolizji drogowej

Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego podjęli interwencję dotyczącą kolizji drogowej, która miała miejsce na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Gacki. Podczas wykonanych czynności okazało się, że dwaj jej uczestnicy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Teraz 54 i 33 –latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed niedzielnym południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem osobowych pojazdów marki Mercedes i Mitsubishi, do której doszło na skrzyżowaniu ulic w miejscowości Gacki. Poszkodowany twierdził, że jej sprawca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce mundurowi odkryli coś więcej. Otóż okazało się, że obaj kierowcy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. 54 –letni kierujący mitsubishi miał w organizmie 2,8 promila alkoholu, natomiast 33 –latek, który prowadził mercedesa miał 0,8 promila.  

Chociaż tylko jeden z nich odpowie za spowodowanie kolizji to jednak obaj będą tłumaczyć się przed sądem z jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Kierowcom zatrzymano już prawa jazdy. Teraz grozi im do 2 lat pobawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie